Piłka Nożna 9 maj 2020 | Redaktor
Boniek przeciwko pięciu zmianom w meczach

fot.archiwum red.

W piątek Międzynarodowa Rada Piłkarska (IFAB) zgodziła się na tymczasowe wprowadzenie możliwości dokonania pięciu zmian w trakcie meczu. Polski Związek Piłki Nożnej jest przeciw.

W wywiadzie dla włoskiej prasy oraz mediach społecznościowych prezes PZPN ostro skrytykował decyzję IFAB. Boniek podkreśla, że decyzja taka została podjęta w celach populistycznych. Obala także argument, jakim posłużyli się działacze IFAB o zbyt dużym obciążeniu zawodników rytmem rozgrywek.

Absurdalne jest uzasadnianie tego szalonym rytmem. Podczas mistrzostw świata w 1982 roku rozegraliśmy w miesiąc siedem meczów w trakcie hiszpańskiego lata. Wychodziliśmy na boisko co trzy dni i były tylko dwie zmiany. I mówimy o sytuacji sprzed prawie 40 lat, bez współczesnych postępów w zakresie treningu – komentuje prezes PZPN w rozmowie z Tuttomercatoweb.

Ostatecznie decyzja IFBA będzie dyskutowana na poziomie krajowych federacji piłkarskich. Sami zawodnicy są podzieleni w tej kwestii i nie komentują decyzji IFAB.Źródło: IFAB/PZPN/Tuttomercatoweb

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor