Piłka Nożna 27 maj 2018 | Redaktor
Bydgoszcz rozpoczęła piłkarski wyścig do Brazylii [RELACJA]

Fordoński Team/fot. Dorota Szulc

W niedzielę (27 maja) odbył się w Bydgoszczy dziewiąty przystanek eliminacyjny, trzeciej edycji turnieju Neymar Jr’s Five. Na boisku znajdującym się przy ulicy Piwnika Ponurego stawiło się 19 drużyn. Zwyciężyła ekipa FORDOŃSKI TEAM, która w ostatnim meczu zmierzyła się z FC ZBIERANINA. Oba zespoły są już pewne gry 9 czerwca w krajowym finale, którego stawką będzie wyjazd do Brazylii na rozgrywki z mistrzami z 61 państw.

W samo południe organizatorzy zebrali wszystkich uczestników na murawie i wyjaśnili nietypowe zasady gry. Dla przypomnienia – w meczu zwycięża ekipa, która wykluczy wszystkich rywali przed upływem 10 minut lub po ostatnim gwizdku będzie w przewadze liczebnej. Spotkania były rozgrywane systemem pucharowym. Przegrani wracali do domu, a wygrani cieszyli się z awansu.

Część piłkarzy brała już udział w Neymar Jr’s Five i była oswojona ze złotą zasadą „tracisz bramkę, tracisz zawodnika”. Wszyscy, których ominęły rozgrywki w ubiegłych latach, szybko przekonali się na czym polega gra w turnieju sygnowanym imieniem gwiazdy PSG. Gra bez bramkarzy i rzuty karne na pustą bramkę z połowy boiska, dyktowane po wejściu obrońców we własne pole karne.

Kreatywność młodych uczestników turnieju było widać w nazwach ich drużyn. Na tablicy wyników można było zobaczyć min.: „LANCE”, „HALINĘ”, „CZAS POKAŻE”, „LEGIE STRZELCE” „LISZKOWO” I „JEBCH”. Zawody skierowane do piłkarzy w wieku 16-25 lat zgromadziły na orliku ponad 100 graczy.

W Bydgoszczy mecze rozstrzygały się wyjątkowo szybko. Lepsze drużyny sprawnie wychodziły na prowadzenie i w przewadze liczebnej sukcesywnie posyłali rywali na ławkę. Najkrótszy mecz (5:0) trwał jedynie 3 minuty. To pierwsze miasto na turniejowej trasie, w którym żadne spotkanie nie zakończyło się remisem. W rezultacie zebrani kibice nie mieli okazji oglądać dryblerskich pojedynków jeden na jednego, decydujących o awansie w takim przypadku.

Najlepiej grającymi tego dnia zespołami byli finaliści rozgrywek FORDOŃSKI TEAM i FC ZBIERANINA. W decydującym spotkaniu lepsi okazali się piłkarze z Fordonu. Wygrali 5:1, chociaż wynik nie odzwierciedla przebiegu bardzo wyrównanego spotkania. FORDOŃSKI TEAM został nagrodzony voucherem o wartości 1000 zł do sklepu piłkarskiego R-GOL.com. Obie ekipy będą reprezentowały region podczas ogólnopolskiego finału 9 czerwca. Najlepsza drużyna w kraju poleci w biało-czerwonych barwach na światowy finał Neymar Jr’s Five, w rodzinnym mieście Neymara Jr., brazylijskim Praia Grande.

WYNIKI NEYMAR JR’S FIVE W BYDGOSZCZY:

I MIEJSCE – FORDOŃSKI TEAM

II MIEJSCE – FC ZBIERANINA

III MIEJSCE* - HALINY

*awans do ogólnopolskiego finału w Warszawie (09.06) poza ekipami z I i II miejsca zapewni sobie 8 z 12. drużyn z III stopnia podium (o kwalifikacji decyduje bilans bramkowy).

5vs5 ZAWODNIKÓW: 7 zawodników z rezerwowymi,
wiek: 16 – 25 lat (dwóch zawodników może być 25+)

MECZ TRWA 10 MINUTrozstrzygnięcie = wyeliminowanie wszystkich przeciwników, brak - dogrywka jeden na jednego