Piłka Nożna 15 kwi 2018 | Redaktor
Chemik Bydgoszcz wraca na fotel lidera

Materiał ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Tytuł to nie żart. Dobę cieszyli się z przodownictwa w tabeli IV ligi piłkarze Kujawianki z Izbicy Kujawskiej. Dziś (15 kwietnia) Chemik pokonał 2:0 Start Warlubie i wrócił na fotel lidera.

Chemik ma jeden mecz zaległy, a Kujawianka rozegrała wszystkie 22 spotkania w IV lidze. Stąd po wczorajszym zwycięstwie z Sokołem Radomin 2:0 miała jeden punkt przewagi nad chemikami.

Dziś (15 kwietnia) wszystko wróciło do normy. Chemik wygrał na swoim boisku ze  Startem Warlubie 2:0 i zainkasował trzy punkty.

Bohaterem spotkania został Robert Frasz. Obrońca Chemika w drugiej połowie dwukrotnie trafił do bramki rywali - w 68. oraz 78. minucie.  Wcześniej spotkanie było wyrównane. Goście umieścili nawet piłkę w bramce Chemika, ale wcześniej faulowany był  Adrian Raszka. W końcowych minutach meczu chemicy nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, pewnie utrzymując  korzystny rezultat do końca spotkania.

Mecz z kontuzją zakończył Radosław Mik. W najbliższych godzinach powinno być wiadomo, jak poważny jest uraz napastnika.

Chemicy liderują tabeli z dwoma punktami przewagi nad Kujawianką Izbica Kujawska. Za tydzień zagrają w Janikowie.

Chemik Moderator - Start Warlubie 2:0
bramki: Robert Frasz 68', 78'

Chemik: Fabiszewski - D. Włosiński, Maziarz,  Raszka,  Frasz - Żurowski, Osiński (Grudziński), Olszewski, Kot (Nowak), Mik (Kawałek), Janicki (Babiarz).

Trzecia w tabeli jest Polonia Bydgoszcz, która w Chełmży pokonała tamtejszą Legię 2:1, po bramce strzelonej w piątej minucie doliczonego czasu gry.

Źródło: Chemik Bydgoszcz