Piłka Nożna 9 maj 2018 | Redaktor

Wda Świecie nie zdobędzie czwartego z rzędu Okręgowego Pucharu Polski. Piłkarze Chemika Bydgoszcz pokonali ją w środę na własnym boisku i awansowali do półfinału rozgrywek.

Chemicy od pierwszych minut przejęli inicjatywę i byli zespołem, który częściej utrzymywał się przy piłce. Pierwszy strzał Szymona Maziarza był jednak niecelny, podobnie jak próba Piotra Siekirki. W 20. minucie podopieczni Piotra Gruszki wyszli na prowadzenie. Do dośrodkowanej piłki dopadł Maziarz, który bez przyjmowania uderzył na bramkę Murawskiego, nie dając golkiperowi żadnych szans.

W  kolejnych minutach zawodnicy żadnej z drużyn nie dochodzili do godnych odnotowania sytuacji bramkowych. Tuż przed przerwą jednak Daniel Włosiński najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i podwyższył prowadzenie na 2:0.

Po przerwie Wda radziła  sobie w ataku nieco lepiej niż w I połowie i co jakiś czas dochodziła do sytuacji bramkowych. W 59. minucie Jay Jaskólski strzelił gola kontaktowego i od tego czasu na boisku było dużo nerwowości. Chemicy mogli podwyższyć prowadzenie, ale Robert Kawałek trafił w poprzeczkę, a dogodnej sytuacji dla Wdy nie wykorzystał Maciej Śliwiński. Wynik już się nie zmienił i to bydgoszczanie awansowali do półfinału okręgowego Pucharu Polski.

CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ - WDA ŚWIECIE 2:1
bramki: Szymon Maziarz 20', Daniel Włosiński 45'- Jay Jaskólski 59'

Chemik: Fabiszewski - Czajka, Żurowski, Frasz, D. Włosiński, Osiński, Grudziński (59' Kawałek), Maziarz, Olszewski (81' Dąbek), Babiarz (59' Grudziński), Nowak (86' Bagniewski).

Wda: Murawski - Ratkowski (54' Śliwiński), Wenerski, Siekirka, Jaskólski, Mielcarek (77' Jarantowicz), Maliszewski, Wietrzykowski, Czerwiński, Frelek, Perliński (46' Rożnowski).

Źródło: Chemik Bydgoszcz