Piłka Nożna 10 paź 2019 | Redaktor
Gruszka osiadł na Glinkach. Podpisał nowy kontrakt

fot. Chemik Moderator Bydgoszcz

Piotr Gruszka podpisał dwuletni kontrakt z Chemikiem Bydgoszcz. Tym samym będzie pełnił funkcję trenera pierwszego zespołu i dyrektora Akademii Piłkarskiej co najmniej do końca czerwca 2021 roku.

- Bardzo się cieszę z zaufania ze strony zarządu. Klub zmienia się z każdym rokiem i chcę być tego częścią. Przed nami jedno z najważniejszych wyzwań ostatnich lat, czyli certyfikacja szkółek piłkarskich PZPN. Celem jest otrzymanie i utrzymanie złotego certyfikatu, co będzie potwierdzać jakość szkolenia w Chemiku. Bardzo ciekawy czas czeka również mocno odmłodzoną, pierwszą drużynę – powiedział trener po podpisaniu nowej umowy.

Gruszka jest związany z Chemikiem od ósmego roku życia. Całą karierę zawodniczą jako dziecko i jako senior spędził w klubie z Glinek. Tutaj stawiał też pierwsze kroki trenerskie. W latach 2009-2014 pracował w innych klubach m.in. jako asystent Tomasza Kafarskiego w Lechii Gdańsk. Na Glinki wrócił w lipcu 2014 roku i jest związany z klubem do dzisiaj, z półroczną przerwą na pracę w I-ligowej Chojniczance Chojnice.

Gruszka posiada najwyższe trenerskie uprawnienia na świecie, licencję UEFA PRO. Jest również trenerem edukatorem Polskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem Wydziału Szkolenia KPZPN.

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor