Piłka Nożna 10 lut 2018 | Redaktor
Jeden gol, drugi gol, trzeci leci...Na tablicy 3:0 się świeci [SPARING ZAWISZY]

Przygotowania do sezonu zaczęły się od 1:1 z Jeziorakiem/fot. Anna Kopeć

Zawisza pokonał 3:0 Pomorzanina Serock. Trzy bramki w drugiej połowie strzelił Wojciech Ruczyński.

Macz rozegrano w Bydgoszczy na boisku przy ul. Słowiańskiej. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. W dugiej połowie trzy bramki strzelił Wojciech Ruczyński, czyli tzw. klasyczny hat-trick.

To był trzeci mecz bydgoszczan, przygotowujących się do rozgrywek A-klasy i pierwsze zwycięstwo. Z Jeziorakiem Iława w Bydgoszczy Zawisza zremisował 1:1, a we Włocławku z Włocłavią przegrał 1:5.

Pomorzanin Serock to obecnie dziesiąta drużyna klasy okręgowej. Trenerem drużyny z Serocka jest doskonale znany bydgoskim kibicom Patryk Zarosa, który w sezonie 2016/2017 wygrał z Zawiszą rozgrywki B klasy. Pomorzanin ma już za sobą jeden mecz kontrolny. Tydzień temu zremisował 1:1 z Falą Świekatowo, czyli bezpośrednim rywalem bydgoszczan do awansu.