Piłka Nożna 28 wrz 2020 | Jarosław Aleksander
Policja użyła gazu. Wśród poszkodowanych dzieci! [WIDEO]

fot. ilustracyjna/policja.pl

Internet obiegło wstrząsające nagranie z III-ligowego meczu. Policja użyła gazu wobec małoletnich. Interwencja wzbudziła falę krytyki w mediach społecznościowych.

Nagranie wideo z derbów Tarnobrzegu podbija sieć. Nie są to wspaniałe bramki czy akcje z boiska, ale to co działo się poza nim. Nagranie świadka wydarzeń zostało umieszczone w sieci czym wzbudziło falę dyskusji i krytyki.

 

Na filmie widać jak funkcjonariusze używają gazu wobec kibiców. Niestety wśród osób wobec których użyto gazu były również dzieci.

 

Policja tłumaczy, że interwencja miała na celu zatrzymanie jednego z kibiców który odpalił racę w trakcie meczu. To miało wzbudzić agresję kibiców.

 

Interwencja była uzasadniona i skuteczna. 27-letni mężczyzna został zatrzymany, w niedzielę usłyszał zarzut - mówi na portalu echodnia.eu podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

 

Oficer prasowa nie odnosi się jednak do tego, że ofiarami „skutecznej interwencji” były także osoby małoletnie wobec których takich środków nie można używać.

 

 

Na podstawie: krosno24.pl

 

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz