Piłka Nożna 27 kwi 2019 | Redaktor
Polonia skutecznie walczy o ligowy byt [Polonia1920.pl]

W ramach 24. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej KP Polonia Bydgoszcz pokonała 3:1 (0:0) Chełminiankę Chełmno. Bramki dla „Biało-czerwonych” zdobyli: Sebastian Pacek, Rafał Kubacki i Robert Sawicki, zaś dla drużyny gości na listę strzelców wpisał się Hubert Rokoszewski.

Jeszcze przed początkiem spotkania, pewne było to, że będziemy świadkami wyrównanego pojedynku, bowiem drużyny, które wybiegały na murawę stadionu przy ulicy Sportowej, były bezpośrednimi sąsiadami w ligowej tabeli. Nic dziwnego w tym, iż obie ekipy od pierwszego gwizdka arbitra, zaciekle atakowały bramki swoich rywali. Chełminianie już w pierwszych minutach meczu chcieli zaskoczyć gospodarzy po stałych fragmentach gry. W jednej akcji, słupek uratował Szymona Kmiecika. W 9. minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki dla Polonii miał Sebastian Pacek, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak Kamil Lasek popisał się wspaniałą interwencją. Chwilę później to goście mogli prowadzić, futbolówka po strzale Piotra Grossa, odbiła się od dwóch słupków bramki chronionej przez Kmiecika, trzeba przyznać, że  konstrukcja bramki była jego niewątpliwym  sprzymierzeńcem. Drużyny nie zwalniały tempa, piłka wędrowała z jednego pola karnego do drugiego, ale golkiperzy i obrońcy stawali ma wysokości zadania.

W 53. minucie doskonałe podanie w polu karnym otrzymał Sebastian Pacek, napastnik Polonii przyjął piłkę w polu karnym i efektownym strzałem pod poprzeczką, skierował piłkę do bramki, dzięki niemu Poloniści wyszli na prowadzenie. Ta bramka zdecydowanie podrażniła ambicje gości. Chwilę później wyrównać mógł Michał Zarembski, miał doskonałą okazję, ponieważ defensorzy Polonii popełnili błąd, a ten niezagrożony wbiegł w pole karne i oddał strzał, który obronił Kmiecik. Goście dopięli swego w 64. minucie. Hubert Rokoszewski znalazł się w polu karnym i precyzyjnie uderzył na bramkę, po czym goście mogli cieszyć się z wyrównania. Gol wyrównujący dodał zdecydowanie gościom wiatru w żagle, starając się przy tym zdobyć kolejne trafienie. Jednak Poloniści próbowali umiejętnie kontrować swoich oponentów. Skuteczną akcję udało się przeprowadzić w 87. minucie, w której Rafał Kubacki dostał celne podanie na głowę i wbił piłkę do bramki. Polonia wyszła na prowadzenie, a nim zamilkła wrzawa po strzeleniu gola, kibice Polonii zebrani tego dnia na stadionie mieli kolejną okazję do radości. Otóż dwie minuty później sędzia wskazał na wapno, a z 11 metrów celnym strzałem popisał się Robert Sawicki, ustalając wynik spotkania. Niestety w ostatnich minutach meczu, czerwoną kartką ukarany został Sebastian Pacek, za niesportowe zachowanie.

Dzięki temu zwycięstwu bydgoszczanie mogą odetchnąć z ulgą, a nawet oddalić się od zespołów w dolnej części tabeli, które będą walczyć o ligowy byt.

27 kwietnia 2019, 12:00 – Stadion Polonii im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy

KP Polonia Bydgoszcz - Chełminianka Chełmno 3:1

Bramki: Szymon Pacek 53′, Rafał Kubacki 87′, Robert Sawicki 89′ (k)- Hubert Łokoszewski 64′.

Polonia: 1. Szymon Kmiecik, 2. Tomasz Sarnowski ( 60′ 19. Łukasz Chruścicki) , 5. Filip Twardowski, 6. Jakub Kościecha, 7. Rafał Kubacki, 9. Wiktor Dąbek, 10. Przemysław Januszewski (73′ 13. Robert Sawicki), 11. Łukasz Nowak (79′ Damian Adamski), 15. Sebastian Pacek 18. Jan Martin, 21. Michał Grzegorek (45′ 3. Kamil Błaszkiewicz).

Chełminianka: 12. Kamil Lasek, 2. Piotr Kaczkowski, 4. Bartosz Majorek, 7. Dawid Piasecki, 8. Hubert Rokoszewski, 9. Kamil Kurkierwiecz (79′ 6. Kamil Linkowski), 10. Michał Zarembski (84′ 18. Szymon Marks) , 11. Michał Gliński, 15. Piotr Gross, 16. Dawid Szczepankiewicz, 17. Kamil Węgierek.

Żółte karki: Grzegorek, Januszewski, Nowak- Gross

Czerwone karki: Pacek