Piłka Nożna 15 gru 2022 | Redaktor
Poznaliśmy finalistów Mundialu!

fot. istockphoto.com

Po wczorajszym, drugim meczu półfinałowym, poznaliśmy dwie najlepsze drużyny globu w piłce nożnej. W finale Mundialu Argentyna zmierzy się z Francją.

Ostatnie tygodnie dla wielu stały pod znakiem piłki nożnej, w związku z trwającymi Mistrzostwami Świata w Katarze. W środę i wtorek rozegrano półfinały tych rozgrywek. Obydwa zakończyły się zwycięstwem faworytów - Argentyna pokonała 3:0 Chorwację, a Francja 2:0 Maroko.

W sobotę o godzinie 16:00 odbędzie się mecz o 3 miejsce pomiędzy Chorwacją a Marokiem. Dla drużyny z Bałkanów może to być lekki niedosyt, jako że 4 lata temu zostali Wicemistrzami. Z kolei dla Maroka, jak i dla całej Afryki, może to być historyczny sukces. Lwy Atlasu to pierwsza w historii afrykańska drużyna, która dotarła do półfinału Mundialu. Swój sukces mogą powiększyć zdobywając brązowy medal.

Finał Mistrzostw Świata odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00. Grająca w nim Francja będzie starała się obronić tytuł - ostatni raz ta sztuka udała się Brazylii w 1962 roku. Dla ich rywali, Argentyny, finały Mundialu to też nie pierwszyzna. Ostatni raz zagrali w nim w 2014 roku, gdy ulegli Niemcom. Dla największej gwiazdy Argentyny, Leo Messiego, niedzielny finał to prawdopodobnie ostatnia szansa, by na długą listę swoich sukcesów mógł dopisać ten najważniejszy - zdobycie Pucharu Świata. W drużynie Francji największą furorę robi młody Kylian Mbappe, klubowy kolega wcześniej wspomnianego Messiego. Tego pojedynku nie można przegapić!

 

Serdecznie zapraszamy do oglądania meczów zarówno w TV, jak i na stronie TVP Sport.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor