Piłka Nożna 16 cze 2021 | Redaktor
Zawisza coraz bliżej awansu [ZDJĘCIA]

Zawisza Bydgoszcz pokonał w środę (16 czerwca) na własnym boisku Lidera Włocławek 5:1 w zaległym meczu 29. kolejki IV ligi. Przed ostatnią kolejką prowadzi w tabeli z przewagą dwóch punktów nad Włocłavią.

Pasjonująco zapowiada się ostatnia seria spotkań w IV lidze. Zawisza w sobotę (19 czerwca) zagra na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 z Pogonią Mogilno, a Włocłavia podejmie u siebie Kujawiankę Izbica Kujawska. Oba mecze zaplanowano na godz. 17.00.

Zawisza wrócił na fotel lidera, pokonując w środę… Lidera Włocławek. Kibice, którzy licznie przyszli na stadion mogli oczekiwać, że zobaczą dużo goli, bo w poprzednich dwóch spotkaniach niebiesko-czarni zaaplikowali rywalom aż 10 bramek. I nie zawiedli się. Od początku meczu Zawisza dominował. Mimo wielu stworzonych sytuacji wykorzystał jednak tylko jedną okazję. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Wojciech Mielcarek, który wyszedł na czystą pozycję po szybkiej kombinacji kilku podań w środku pola.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy jeszcze wzrosła. Od 46. minuty na boisku pojawił się Kamil Żylski, który trzy razy trafił do siatki gości. W 64. minucie skutecznie dobił piłkę odbitą przez bramkarza po silnym strzale z dystansu. Kilkadziesiąt sekund później idealnie wykończył akcję Żylińskiego, który z lewej strony dograł piłkę w pole karne. W 75. minucie Zawisza nie pozwolił wyprowadzić gościom piłki spod własnego pola karnego. Piłkę wrzuconą przez obrońcę z autu zagrał głową Prejs, ta trafiła do Żylskiego, który miał bardzo dużo miejsca i czasu, żeby z 18 metrów uderzyć bardzo mocno i precyzyjnie. W efekcie trafił obok bezradnego bramkarza i zdobył swojego 30. ligowego gola w sezonie. W walce o koronę króla strzelców IV ligi po piętach depcze mu Łukasz Witucki z Włocłavii, który na koncie ma 28 zdobytych bramek.

Dobrą grę Zawisza przypieczętował jeszcze piątą bramką, którą w 88. minucie strzelił Żyliński, a asystę zaliczył przy niej Żylski. Bydgoszczanie byli na tyle uprzejmi, że kilka minut wcześniej „podarowali” przyjezdnym okazję, z której skorzystał Wojciech Łojeczko. Po serii błędów obrońców zawodnik Lidera znalazł się w sytuacji oko w oko z Michałem Oczkowskim i pokonał celnym strzałem bramkarza Zawiszy.

Zawisza Bydgoszcz – Lider Włocławek 5:1 (1:0)