Piłka Nożna 25 lip 2019 | Redaktor

Na inaugurację rozgrywek IV ligi miały być debry Chemik-Zawisza, ale zostały przełożone. Te dwa bydgoskie kluby rozpoczną zatem sezon od drugiej kolejki, którą zaplanowano na czwartek (15 sierpnia). Swój pierwszy mecz w IV lidze Zawisza zagra zatem z Lechem… Rypin, a Chemik z Pomorzaninem Toruń.

Decyzję o przełożeniu derbów podjął w czwartek (25 lipca) Wydział Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który przychylił się do wniosku Chemika. Klub z Glinek spodziewał się sporego zainteresowania kibiców meczem, a nie był w stanie w tak krótkim czasie zorganizować imprezy masowej. Terminarz IV ligi pojawił się bowiem dość późno, ze względu na przedłużające się perturbacje ze statusem… Chemika.  Zespół wprawdzie spadł z III ligi, ale próbował się odwoływać się do PZPN.

Ostatecznie zatem mecz Chemik-Zawisza odbędzie w środę (11 września), między 6. a 7. kolejką. W ten sposób w ciągu kilku dni zespoły zagrają trzy mecze ligowe. Do meczu z Zawiszą, Chemik przystąpi po spotkaniu ze Sportisem Łochowo, a niebiesko-czarni będą mieli w nogach potyczkę Cuiavią Inowrocław.

red  

Czytaj też:

 


Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor