Piłka Nożna 26 sie 2022 | Redaktor
Zawisza liderem III ligi [RELACJA]

Po efektownym zwycięstwie 5:1 nad Bałtykiem w Gdyni ekipa Zawiszy Bydgoszcz przynajmniej na 24 godziny zasiadła w fotelu lidera III ligi (gr. 2).

Niebiesko-czarni zagrali w piątek (26 sierpnia) bardzo pewnie na sztucznej nawierzchni Narodowego Stadionu Rugby w Gdyni. Ale co ważniejsze byli bardzo skuteczni. W pierwszej połowie zaaplikowali Bałtykowi dwa gole. Ich autorem został Kamil Żylski, który najpierw w 26. min. pokonał bramkarza strzałem z ostrego kąta, a potem w 38 min. wykończył dwójkową akcję przeprowadzoną z Piotrem Okuniewiczem.

Po zmianie stron bydgoszczanie nie zwalniali tempa. W 50 min. prowadzili już 3:0. Patryk Urbański wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową umieścił piłkę w siatce. Sześć minut później na listę strzelców wpisał się Sebastian Rugowski. Chwilę po wznowieniu gry gospodarze wykorzystali moment dekoncentracji w szeregach Zawiszy i zdobyli bramkę honorową. Wynik spotkania ustalił w 78. minucie Gabriel Falciano.

Po meczu w Gdyni bydgoszczanie mają na koncie 12 punktów i prowadzą w lidze z przewagą dwóch punktów nad Olimpią Grudziądz i rezerwami Pogoni Szczecin, ale rywale swoje mecze w piątej kolejce rozegrają w sobotę (27 sierpnia).

mat. 90minut.pl

Zawisza już w środę (31 sierpnia) zagra w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski. Do Bydgoszczy przyjedzie pierwszoligowy GKS Tychy. Początek spotkania na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 zaplanowano na godz. 19.00.

BAŁTYK GDYNIA – ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:5 (0:2)

Bramki:   Marcel Sluga (57 min.) – dla Bałtyku

Kamil Żylski 2 (26 i 38 min.) Patryk Urbański (50 min.), Sebastian Rugowski (58 min.), Gabriel Falciano (78 min.) – dla Zawiszy

Zawisza: Michał Oczkowski – Kacper Nowak, Adam Paliwoda, Patryk Urbański, Mateusz Oczkowski, Wojciech Mielcarek (68 min. Maciejewski), Maciej Koziara, Medard Dahms (62 min. Sochań), Kamil Żylski (79 min. Wędzelewski), Piotr Okuniewicz (68 min. Gabriel Falciano), Sebastian Rugowski (62 min. Alan Serwach).

Rezerwowi: Jarosław Tkaczyk – Cyprian Maciejewski, Stanisław Wędzelewski, Korneliusz Sochań, Jan Chachuła, Gabriel Falciano Santos, Alan Serwach