Piłka Nożna 19 sie 2021 | Redaktor
Zawisza przegrał i znowu nie strzelił gola [ZDJĘCIA]

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz nie sprostali Olimpii Grudziądz i przegrali w derbach III ligi 0:2.

W trzeciej kolejce III ligi (gr. 2) kibice byli świadkami derbów Zawisza Bydgoszcz-Olimpia Grudziądz. Na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 obie drużyny grały ze sobą ostatni raz ponad pięć lat temu. 1 kwietnia 2016 roku w 24. kolejce I ligi bydgoszczanie zremisowali z Olimpią 1:1.

W środę (18 sierpnia) grudziądzanie przyjechali do Bydgoszczy jako wicelider tabeli. Wygrali bowiem dwa pierwsze spotkania w sezonie, które rozegrali na własnym boisku - z Kluczevią Stargard 1:0 i Bałtykiem Gdynia 2:0. Z kolei niebiesko-czarni przegrali na starcie z Jarotą Jarocin u siebie, a w drugiej kolejce musieli uznać wyższość Sokoła Kleczew na wyjeździe. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 0:2.

Środowy mecz rozpoczął się od znakomitej okazji dla Zawiszy. Ariel Jastrzembski w polu karnym gości wyskoczył najwyżej do piłki wrzuconej z autu przez Mateusza Oczkowskiego i uderzył silnie głową. Bramkarz gości Adrian Olszewski stanął jednak na wysokości zadania i odbił piłkę, która zmierzała tuż przy słupku.

Grudziądzanie odpowiedzieli sześć minut później. Po rzucie rożnym gospodarze nie potrafili wybić piłki ze swojego pola karnego, w efekcie ta trafiła w okolicach miejsca skąd wykonuje się rzut karny pod nogi Filipa Rzepki. Niespełna 18-letni piłkarz Olimpii strzelił precyzyjnie i na tyle silnie, że Michał Dumieński musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Mimo kilku okazji z obu stron, do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć gola.

Drugą połowę również zaczęli dobrze bydgoszczanie. W 48. minucie wywalczyli rzut wolny na wysokości narożnika pola karnego przyjezdnych. Jednak piłka po strzale Macieja Koziary minęła bramkę gości. I znowu błyskawicznie odpowiedzieli zawodnicy Olimpii. Zepchnęli bydgoszczan do obrony. Z lewej strony ostro dośrodkował Marcin Warcholak, do piłki dopadł Jakub Bojas, któremu przy biernej postawie Jakuba Wituckiego udało się uprzedzić Jastrzembskiego i wepchnąć futbolówkę do bramki Zawiszy.

Ostatecznie Olimpia wygrała 2:0 i jest samodzielnym liderem rozgrywek III ligi (gr.2) z dorobkiem dziewięciu punktów i bilansem bramkowym 5:0. Zawisza jest przedostatni. Ma zero punktów, zero bramek strzelonych i sześć straconych.

W najbliższą sobotę (21 sierpnia) niebiesko-czarni jadą do Kołobrzegu na mecz z Kotwicą, w której upatruje się jednego z głównych kandydatów do awansu. Najbliższy rywal Zawiszy wygrał w trzeciej kolejce z Bałtykiem w Gdyni 2:1. Wcześniej zespół Kotwicy pokonał u siebie Kluczevię Stargad 5:0, a na inaugurację rozgrywek uległ Świtowi Skolwin na wyjeździe 2:3. Początek sobotniego meczu zaplanowano na 19.46, bowiem Kotwica podobnie jak Zawisza Bydgoszcz obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia powstania klubu.

Zawisza Bydgoszcz – Olimpia Grudziądz 0:2 (0:1)

Bramki: Filip Rzepka (9 min.), Jakub Bojas (50 min.)