Piłka Nożna 13 sie 2022 | Redaktor
Zawisza przegrał mecz do wygrania [RELACJA]

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali na własnym boisku z Jarotą Jarocin 1:2 w drugiej kolejce III ligi (gr. 2). Wynik jednak nie odzwierciedla przewagi i liczby stworzonych przez gospodarzy sytuacji bramkowych. Zawiodła skuteczność.

Po wyjazdowej wygranej z Vinetą Wolin w inauguracyjnym meczu sezonu III ligi (gr. 2) kibice oczekiwali zwycięstwa w pierwszym meczu na stadionie przy ul. Gdańskiej 163. Niebiesko-czarni podejmowali w sobotę (13 sierpnia) Jarotę Jarocin.

I faktycznie mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia. W pierwszej minucie bydgoszczanie wdarli się w pole karne przeciwników. Sędzia odgwizdał faul. Widownia była przekonana, że podyktuje rzut karny, jednak arbiter wskazał na punkt kilka centymetrów przed linią pola karnego i nakazał wykonać rzut wolny. Niestety, piłka po strzale Stanisława Wędzelewskiego odbiła się od muru.

Potem gra się wyrównała. Zawisza przyjął przeciwnika na własnej połowie i próbował kontratakować. Jednak w 24. minucie to akcja prawą stroną przyniosła gościom gola otwierającego wynik. Sebastian Kamiński wdarł się w pole karne i gdy wydawało się, że piłka ucieknie mu poza linię końcową, dośrodkował ekwilibrystycznie. Piłkę próbowali blokować obrońcy Zawiszy. Uczynili to tak nieszczęśliwie, że podbili futbolówkę i ta przelobowała Michała Oczkowskiego i ugrzęzła w siatce bramki gospodarzy.

Po utracie gola bydgoszczanie ruszyli do ataku. Na bramkę gości strzelali Piotr Okuniewicz, Kamil Żylski i Maciej Koziara. Ten ostatni znalazł się nawet w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale trafił w golkipera, a miał też opcję wyłożenia piłki na czystą pozycję do Żylskiego.

W drugiej połowie Zawisza dominował. Stworzył bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Po rzucie rożnym Adam Paliwoda trafił w poprzeczkę. Korneliusz Sochań z 12 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. Mimo dominacji gospodarzy, to goście zdobyli gola na 2:0. Po jednym z nielicznych ataków obrońca gospodarzy wybił głową piłkę dośrodkowaną przed bramkę miejscowych. Traf chciał, że wylądowała ona około dwóch metrów przed linią pola karnego, a tam dopadł do niej Kacper Szaflarski, który się nie namyślał i uderzył natychmiast. Strzał był tak precyzyjny, że piłka zatrzepotała w siatce na wysokości okienka bramki strzeżonej przez Oczkowskiego.

Bydgoszczanie rzucili się do ataku. Trener Piotr Kołc szachował składem, wprowadzając na plac gry nowych zawodników. Ale gospodarze wciąż byli nieskuteczni. Dopiero w 86. minucie udało się Zawiszy zdobyć gola. Koziara zakręcił przeciwnikami w  ich polu karnym i tym razem podał na jedenasty metr do Wojciecha Mielcarka, który się nie pomylił i ucieszył trybuny.

Niestety, zabrakło czasu na zdobycie bramki, która pozwoliłaby uratować choćby remis. Zawisza przegrał z Jarotą, podobnie jak rok temu, kiedy to jarocinianie wygrali w Bydgoszczy 2:0.

Następny mecz niebiesko-czarni rozegrają już w środę (17 sierpnia) na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce. W ubiegłym sezonie Zawisza dwa razy pokonał rywali – 4:1 u siebie i 3:0 na wyjeździe. W Bydgoszczy zobaczymy niebiesko-czarnych już w następną sobotę (20 sierpnia). Na Gdańską 163 przyjedzie beniaminek Unia Swarzędz.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – JAROTA JAROCIN 1:2 (0:1)

BRAMKI: Wojciech Mielcarek (86 min.) – Sebastian Kamiński (24 min.), Kacper Szaflarski (64 min.).

ZAWISZA: Michał Oczkowski – Stanisław Wędzelewski (64 min. Pachnik), Adam  Paliwoda, Patrzk Urbański, Mateusz Oczkowski – Kornelisz Sochań (81 min. Rugowski) – Kamil Żylski (81 min. Mielcarek), Maciej Koziara, Medard Dahms (64 min. Falciano), Jan Chachuła (75 min. Serwach) – Piotr Okuniewicz

REZERWA: Jarosław Tkaczyk – Cyprian Maciejewski, Wojciech Mielcarek, Sebastian Rugowski, Jakub Pachnik, Alan Serwach, Santos Falciano Gabriel

TRENER: Piotr Kołc

JAROTA: Sebastian Lorek – Marcin Maćkowiak, Sebastian Kamiński, Michał Marszałkiewicz (90 min. Rybarczyk), Mikołaj Jankowski (73 min. Konopka), Piotr Skokowski, Krzysztof Bartoszak (81 min. Stachowiak), Dawid Idzikowski, Szymon Komendziński, Kacper Szaflarski (73 min. Soiński), Emil Jędraszak (46 min. Konopacki)

REZERWA: Jakub Baut – Szymon Soiński, Dominik Konopacki, Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk, Igor Rybarczyk, Marcin Konopka

TRENER: Piotr Garbarek