Piłka Nożna 28 wrz 2019 | Redaktor
Zawisza się posypał [ZDJĘCIA]

Zawisza Bydgoszcz przegrał z Orlętami Aleksandrów Kujawski 0:3. To trzecia porażka z rzędu bydgoskich piłkarzy w IV lidze.

O sobotnim (28 września) meczu na boisku przy ul. Sielskiej kibice niebiesko-czarnych powinni szybko zapomnieć. Sztab szkoleniowy i zawodnicy powinni zaś oglądać zapis wideo spotkania do znudzenia. Wynik 0:3 z Orlętami jest kompromitujący. Co więcej, gra zespołu wzbudziła irytację. Zawodnicy z Aleksandrowa grali schematycznie, ale wypracowane zagrania wystarczyły, by już w pierwszych minutach strzelić Zawiszy gola. Zagranie ze środka pola górną piłką na lewe skrzydło, szybkie dośrodkowanie w pole karne i strzał głową napastnika wyglądały jak z podręcznika piłki nożnej. Bydgoszczanie zareagowali na to tak, jakby jeszcze myślami byli w szatni.

Wypracowanych schematów nie widać za to w ogóle w grze Zawiszy. Jest ciężka praca i wielkie zaangażowanie zawodników, ale formacje nie są w stanie zorganizować się na tyle, by zapanować nad wydarzeniami na boisku. Dlatego gra bydgoszczan wydaje się szarpana. Brakuje strzałów z dystansu, ale przede wszystkim nie ma małej gry z pierwszej piłki, która by pomogła stworzyć sytuacje strzeleckie.

Poprawnie zorganizowana drużyna z Aleksandrowa Kujawskiego zmusiła bydgoszczan do błędów i potrafiła je bezwzględnie wykorzystać. W efekcie Orlęta zdobyły w drugiej połowie dwa gole i pewnie pokonali Zawiszę 3:0.

• Cuiavia Inowrocław - Kujawianka Izbica Kujawska 4:5

W piątek Włocłavia Włocławek przegrała z Pogonią Mogilno 1:2. W niedzielę (29 września) Legia Chełmża podejmie lidera IV ligi Pomorzanina Toruń.

Tabela IV ligi po sobotnich meczach (źródło: 90minut.pl):