Piłka Nożna 9 paź 2021 | Redaktor
Zawisza wygrał w Starogardzie

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz pokonali 3:2 drużynę KP Starogard Gdański w meczu 12. kolejki III ligi (gr. 2).

Sobotnie (9 października) spotkanie odbyło się na stadionie im. Kazimierza Deyny. Bydgoszczanie jechali do Starogardu z dorobkiem 13 punktów. Ich rywale mieli na koncie dwa oczka więcej. Wygrana zatem dawała niebiesko-czarnym awans przynajmniej o jedną pozycję.

Zawisza objął prowadzenie w 24. minucie gry. Przed polem karnym gospodarzy faulowany był Żylski, ale sędzia zastosował przywilej korzyści, bo do piłki dopadł Rafał Piekuś i nie zmarnował okazji sam na sam z bramkarzem. Kilkanaście minut później ten sam pomocnik znowu znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gospodarzy, ale tym razem obronną ręką wyszedł Arkadiusz Moczadło.

Gospodarze zdołali wyrównać w 41. minucie. Bramkarz Zawiszy zdołał obronić strzał Łukasza Kowalczyka, ale przy dobitce głową Patryka Moskiewicza nie miał już szans.

Po zmianie stron Zawisza znowu wyszedł na prowadzenie. Tym razem zaowocowała praca na treningach nad stałymi fragmentami gry, które przyniosły już kilka bramek niebiesko-czarnym. Po rzucie rożnym w 57 minucie najwyżej wyskoczył Ariel Jastrzembski i głową zdobył gola na 2:1.

Od 78. minuty Zawisza grał z przewagą jednego zawodnika. Drugą żółtą kartkę, a w efekcie czerwoną dostał bowiem Jakub Bach. Bydgoszczanie wykorzystali przewagę dziesięć minut później. Do siatki rywali trafił Kamil Żylski, dla którego była to piąta bramka w czwartym meczu z kolei. W doliczonym czasie gry gospodarze zdołali zdobyć gola kontaktowego, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Zawiszy 3:2.

Po meczu zadowolenia nie krył trener niebiesko-czarnych Piotr Kołc: - Wiedzieliśmy, że Starogard ma szybkich skrzydłowych i staraliśmy się wyłączyć skrzydła. Chcieliśmy narzucić swój styl gry. Myślę, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Byliśmy zespołem lepszym. Zagraliśmy dojrzale. Szkoda niewykorzystanych sytuacji. Środek pomocy wyglądał zdecydowanie lepiej, dokładniej, a nad tym pracowaliśmy w tygodniu.

Szkoleniowiec Zawiszy chwalił też Żylskiego: – Cieszy nas postawa Kamila. Na pewno pomogła mu ta pierwsza bramka strzelona w sezonie (przeciwko Pogoni Nowe Skalmierzyce – przyp. red.). – Widać po nim, że wróciła radość z gry. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że napastnik walczy, a to przekłada się na zespół.

Po meczu w Starogardzie Zawisza ma na koncie 16 punktów (cztery wygrane, cztery remisy i cztery porażki). Za tydzień (16 października) niebiesko-czarni podejmować będą u siebie Stolem Gniewino. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.00.

KP STAROGARD GDAŃSKI - ZAWISZA BYDGOSZCZ 2:3 ( 1:1)

Bramki: Patryk Moskiewicz (41 min.) Konrad Kleinschmidt (90+1 min.) – Rafał Piekuś (24 min.), Ariel Jastrzembski (57 min.), Kamil Żylski (88 min.)