Piłka Nożna 23 paź 2021 | Redaktor
Zawisza zremisował i utrzymał miejsce w tabeli [ZDJĘCIA]

Niebiesko-czarni zdobyli punkt w sobotnim (23 października) meczu u siebie ze Świtem Skolwin-Szczecin. Bramkę dla gospodarzy zdobył Kamil Żylski po świetnej akcji indywidualnej w 14 minucie, a wyrównał w drugiej połowie strzałem głową po rogu Patryk Bil.

Pierwotnie mecz 14. kolejki III ligi (gr. 2) pomiędzy Świtem i Zawiszą mił odbyć się w Szczecinie. Jednak sobotni rywale niebiesko-czarnych grają w przyszły czwartek pucharowy mecz z Legią Warszawa i ich boisko zostało poddane renowacji, dlatego poprosili o zmianę gospodarza.

Zawisza przystąpił do rywalizacji z czwartą drużyną w tabeli mocno osłabiony. Dzień przed meczem na treningu urazu doznał czołowy pomocnik zespołu, Maciej Koziara. Do tego na rozgrzewce przed spotkaniem nogę w kostce skręcił podstawowy obrońca i kapitan zespołu, Jakub Witucki. Trener Piotr Kołc zmuszony był wpuścić na boisko od pierwszej minuty Adama Paliwodę, który ostatni raz wystąpił w podstawowym składzie miesiąc temu w Koszalinie, gdzie w doliczonym czasie gry otrzymał czerwoną kartkę.

Pierwszą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. Zawisza starał się zdominować rywala w środku pola i odbierać piłkę już na połowie rywali. Wysoki pressing przyniósł skutek w 14. minucie. Goście nie potrafili wyprowadzić piłki spod swojego pola karnego, ta trafiła pod nogi Kamila Żylskiego, który w siłowym pojedynku uwolnił się spod presji obrońcy. Napastnik Zawiszy wbiegł w „szesnastkę”, zwiódł kolejnego defensora i strzałem w tak zwany długi róg umieścił futbolówkę tuż przy prawym słupku w siatce bramki Świtu. Był to pierwszy celny strzał Zawiszy w sobotnim meczu. Dla Żylskiego zaś był to szósty gol w obecnych rozgrywkach.

W 42. minucie snajper bydgoszczan znów mógł wpisać się na listę strzelców. Tym razem po prawej stronie pola karnego ograł dwóch obrońców przyjezdnych i uderzył silnie z ostrego kąta. Bramkarzowi gości z wielkim trudem udało się przenieść piłkę ponad poprzeczkę na rzut rożny. Kwadrans wcześniej w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym piłka wbita głową w kocioł w pole bramkowe gości ostatecznie odbiła się od słupka.

Świt w pierwszej części również stworzył groźne sytuacje pod bramką Zawiszy. Jednak te, które mogły zakończyć się golem, zostały spowodowane niefrasobliwą grą obrońców gospodarzy. W 17. minucie piłkę na własnej połowie zgubił Cyprian Maciejewski i na pozycję sam na sam z bramkarzem Zawiszy wyszedł Paweł Krawiec. Bartosz Szelong, wychodząc z bramki, skrócił kąt na tyle skutecznie, że pomocnik gości minimalnie chybił. W 29. minucie błąd z kolei popełnił Paliwoda. Skorzystał na tym Szymon Kapelusz, który wbiegł w pole karne niebiesko-czarnych, ale zamiast stoczyć pojedynek jeden na jeden z Szelongiem, szukał jeszcze podaniem partnera po lewej stronie „szesnastki” i to podanie przeciął wracający Ariel Jastrzembski, który zdołał zatrzymać i wybić piłkę.

W drugiej połowie częściej atakował Świt. W pierwszym kwadransie goście dominowali, ale nie przekładało to się na okazje bramkowe, zaś strzały były albo niecelne, albo radził sobie z nimi Szelong. Gdy wydawało się, że Zawisza opanował sytuację na boisku i jest bliski przejęcia kontroli nad meczem, goście zdobyli wyrównanie. Najpierw świetnie interweniował Szelong, który po groźnym strzale wybił piłkę na rzut rożny, ale po dośrodkowaniu z narożnika boiska do piłki w polu bramkowym wyskoczył Patryk Bil i głową umieścił piłkę tuż pod poprzeczką w bramce niebiesko-czarnych.

Do końca meczu trwała wymiana ciosów, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Po sobotnim spotkaniu Zawisza ma na koncie 20 punktów i wciąż zajmuje dziewiąta pozycję w tabeli. Za tydzień do Bydgoszczy przyjedzie beniaminek ze Stargardu, który jest najgorszym zespołem w całej stawce. Kluczevia zdobyła do tej pory tylko trzy punktu i jeszcze nie wygrała spotkania. Początek sobotniego (30 października) pojedynku zaplanowano na godz. 17.00

ZAWISZA BYDGOSZCZ – ŚWIT SKOLWIN-SZCZECIN 1:1 (1:0)

Bramki: Kamil Żylski (14 min.) – Patryk Bil (71 min)