Podróże 28 lip 2020 | kp
Marek Niedźwiecki gościem X edycji bydgoskiego festiwalu „Podróżnicy”

fot. Festiwal „Podróżnicy”/ Facebook

Na początku września odbędzie się jubileuszowa X edycja festiwalu „Podróżnicy”. Miłośnicy podróżowania w tym roku, tak jak rok temu świętować będą w towarzystwie polskiego dziennikarza muzycznego, byłego prezentera Programu III Polskiego Radia – Marka Niedźwieckiego.

Od dekady cykliczne organizowany jest festiwal „Podróżnicy”, który otrzymał miano największego podróżniczego święta w Bydgoszczy. Udział w dwudniowym wydarzeniu jest bezpłatny. Na jubileuszową X edycję organizatorzy zapraszają 4 i 5 września do nowo otwartej Fabryki Lloyda przy ulicy Fordońskiej 156 w Bydgoszczy.

Spotkanie autorskie i promocja najnowszej książki Marka Niedźwieckiego jest jedną z atrakcji tegorocznego festiwalu. Dziennikarz muzyczny gościem „Podróżników” będzie po raz drugi.

Swój udział w festiwalu potwierdziła też Monika Witkowska, autorka książek, podróżniczka, himalaistka, żeglarka. W 2013 r. weszła na Mount Everest (8848 m) jako 10. Polka i 37. osoba polskiej narodowości.

fot. Festiwal „Podróżnicy”/ Facebook

Wydarzenie jest także okazją do spotkania pasjonatów podróżowania i porozmawiania z innymi o swoich doświadczeniach turystycznych. – Zapraszamy na nasze podwórko znamienitych podróżników, ale i tych mniej znanych wędrowców, alpinistów, kajakarzy, tych, którzy chcą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami – przekazują organizatorzy. 

W tym roku, jak i w latach poprzednich wręczane będą nagrody im. Tony’ego Halika za ciekawe podróżnicze pomysły, inspirujące projekty i prawdziwe pokazanie świata. Zgłoszenia można wysyłać do końca miesiąca. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie festiwalu: podroznicy.byd.pl/o-imprezie/

źródło: podroznicy.byd.pl

kp Autor