Pogoda w Bydgoszczy 18 wrz 08:11 | Redaktor
Aura zmienna, ale wilgotna [POGODA]

fot. Pixabay

Cała wschodnia część kontynentu europejskiego jest pod wpływem rozległego niżu znad Finlandii oraz związanych z nim frontów. Po zachodniej stronie natomiast mamy wyż z centrum nad Irlandią.

Taki układ pól ciśnienia powoduje, zgodnie z prawami fizyki, napływ chłodnego powietrza z kierunków północnych. Ma ono charakter polarno morski i jest konwekcyjnie chwiejne. 

Dziś, podobnie jak wczoraj, możemy się spodziewać w Bydgoszczy zmiennego, wzrastającego zachmurzenia. Będą to chmury kłębiaste, z przelotnymi opadami deszczu. Wiatr będzie wiał z kierunków zachodnich, umiarkowany. Nadal będzie chłodno, jak na tę porę roku, bo przecież astronomiczne lato zakończy się 23 września. Temperatura nie przekroczy 16 stopni.

W najbliższych dniach nie należy oczekiwać większych zmian typu pogody. Nadal napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze, towarzyszyć nam będą przelotne deszcze. Nieco cieplejszym zapowiada się następny, pierwszy jesienny weekend, lecz również z opadami.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.26, a zajdzie o 19.58. Dzień będzie trwał 12 godzin i 32 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor