Pogoda w Bydgoszczy 14 sie 08:41 | Redaktor
Bardzo gorąco, jak na lato przystało [POGODA]

fot. Pixabay

W sobotę (13 sierpnia) temperatura w najcieplejszym momencie dnia wynosiła w Bydgoszczy 30,8 stopnia (wg pomiarów IMGW). Dziś będzie podobnie, lub nieco cieplej.

IMGW wystosował ostrzeżenie o upałach, które obowiązuje do poniedziałku wieczora, ale już umieszczono zastrzeżenie, że najprawdopodobniej będzie przedłużane z „wyższym stopniem”. „Prognozuje się upał – czytamy w komunikacie. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C”. 

Natomiast oprócz tego w godzinach popołudniowych lub wieczornych bardzo prawdopodobny jest deszcz lub burza. Wielokrotnie już pisaliśmy, że letnie deszcze i burze są niesłychanie trudne do ścisłego przewidywania, są to powiem zjawiska lokalne. Może się zdarzyć, że w jednym miejscu będziemy mieli ulewę, a kilkaset metrów dalej – zupełnie sucho. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, w czasie burz porywisty, wschodni. 

Noc będzie dość ciepła – minimalna temperatura może nie spaść poniżej 20 stopni. 

Jutro powtórka, z tym, że deszcz może wystąpić już wczesnym popołudniem i będzie bardziej prawdopodobny niż dziś. Zjawiska te związane będą z niewielkim niżem, który właśnie utworzył się nad Francją i powędruje na wschód. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.26, a zajdzie o 20.19. Dzień będzie trwał 14 godzin i 53 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor