Pogoda w Bydgoszczy 17 sty 2019 | Redaktor
Brygida nas wychłodzi [POGODA]

Temperatura spadnie poniżej zera w piątek. Wygląda na to, że lekki mróz utrzyma się przez weekend, a być może nawet jeszcze przez kolejne kilka dni.

Niedziela jeszcze pochmurna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:01

Powiew północy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 18 wrz 07:14

Niemiecka zabawa z imionami wyżów i niżów jest całkiem przyjemna dla piszącego. Na przykład pozwala nam wymyślać atrakcyjne tytuły. Wprawdzie Brygida to nie Angela, a Ilmar,to nie Donald, ale zawsze jest przyjemniej, kiedy chłodem zionie od jakiejś Brygidy, a nie abstrakcyjnego „klina wysokiego ciśnienia o małym gradiencie”.

Ale tak naprawdę to coś, co Niemcy nazwali Brygidą, jest w tej chwili mocno wysuniętym na północ klinem wyżu Azorskiego. Klin ten znajduje się  nad wyspami Brytyjskimi i w miarę odchodzenia wschód niżu Hinne, będzie podążał za nim, ale bardziej na południe. Jednak mapy modelu UM pokazują, że wtedy klin ten przekształci się w samodzielny  wyż, którego centrum znajdzie się w piątek nad Alpami, a w sobotę już nad Karpatami.

Dziś będzie jeszcze od +3 do +4 stopni, przy umiarkowanym lub dużym zachmurzeniu, rano może padać słaby deszcz lub mżawka, po południu prawdopodobne są rozpogodzenia.  

W nocy początkowo będzie padał deszcz, a następnie śnieg. Temperatura spadnie w piątek rano do około zera i będzie spadać dalej. 

Wygląda na to, że lekki mróz utrzyma się przez weekend, a być może nawet jeszcze przez kolejne kilka dni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.53, a zajdzie o 16.03. Dzień będzie trwał 8 godzin i 10 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor