Pogoda w Bydgoszczy 17 wrz 2020 | Redaktor
Chłodniej, ale słonecznie [POGODA]

Nad Europą dominuje wyż „Manfred” znad morza Północnego. Ale ochłodzenie dokonało się dzięki niżowi „Timona”, który przemieszcza się na wschód i obecnie jego centrum znajduje się w rejonie zatoki Fińskiej i Petersburga.

Lato, ale burzowe [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:11

Po deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:35

Mędzy tymi dwoma układami, z północy, napływa do nas chłodne powietrze. Ciśnienie będzie rosnąć.

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie początkowo umiarkowane, malejące. Temperatura maksymalna wyniesie 17 stopni (wczoraj mieliśmy 28,3 stopnia, więc kontrast termiczny jest znaczny, rzędu 10 stopni). Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północny.

W nocy pogodnie, temperatura minimalna wyniesie około 7 stopni, wiatr osłabnie.

W piątek będzie nadal słonecznie, temperatura maksymalna wyniesie około 18 stopni., wiatr będzie słaby i wciąż północny.

Chłodne powietrze, które do nas napłynęło, będzie się stopniowo ogrzewać dzięki nasłonecznieniu, więc temperatury maksymalne będą powoli, ale systematycznie rosnąć w następnych dniach. W weekend możemy się spodziewać do 20 stopni, a w połowie przyszłego tygodnia mogą znów wrócić letnie temperatury. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.26, a zajdzie o 18.57. Dzień będzie trwał 12 godzin i 30 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor