Pogoda w Bydgoszczy 7 mar 06:40 | Redaktor
Cyrkulacja zachodnia [POGODA]

fot. Pixabay

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią niż pogłębia się i przechodzi znad morza Północnego nad Bałtyk

Cisza przed burzą? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:32

Ostatni ciepły dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 24 mar 06:42

Dziś znajdziemy się w strefie chłodnego frontu tego niżu, którego centrum jest nad cieśninami duńskimi. Przyniesie on deszcz i dość silny wiatr. 

Ujemna temperatura, którą znów odnotowaliśmy rano w Bydgoszczy (-5 stopni o szóstej na lotnisku) nie wynikała z napływu chłodnych mas powietrza, tylko z wypromieniowania ciepła w kosmos podczas bezchmurnej nocy. Zachmurzenie jednak dość szybko wzrośnie do dużego lub całkowitego, wiatr będzie wiał z południa i w porywach osiągać może 60 km/h, deszcz zacznie padać około 11-tej i może padać z przerwami do zmroku, a maksymalna temperatura osiągnie około 4 stopnie. Ciśnienie jest niskie i dziś osiągnie minimum wynoszące około 744 mm słupka rtęci, czyli 993 hPa. Wieczorem zacznie ono wzrastać. 

Jutro spodziewana jest dość radykalna zmiana pogody. Zachmurzenie będzie umiarkowane lub nawet małe, wiatr osłabnie, nie powinno podać. a temperatura maksymalna wyniesie około +2 stopnie.

Jak już wspominaliśmy, zdecydowane ocieplenie spodziewane jest pod koniec tygodnia i będzie ono związane z klasycznym układem zapewniającym napływ ciepłego powietrza z południa, czyli niż na zachodzie, którego wędrówka na wschód została zablokowana przez wyż na wschodzie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.20, a zajdzie o 17.37. Dzień będzie trwał 11 godzin i 16 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor