Pogoda w Bydgoszczy 24 sie 07:01 | Redaktor
Cyrkulacja zachodnia wznowiona [POGODA]

Dziś czeka nas w miarę stabilny typ pogody, z umiarkowaną temperaturą, typową dla powietrza polarnego o cechach morskich.

Trochę przejaśnień, w nocy mróz [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:31

Valentin się umacnia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:08

Znajdujemy się w zasięgu rozległego niżu „Jantra”, z ośrodkami nad Skandynawią, który przesuwa się na wschód. Jest to proces naturalny, jesli żaden wyż nie blokuje takiego przepływu, to niże znad Atlantyku wędrują na wschód. Nazywa się to w meteorologii cyrkulacją zachodnią. Dzisiejszy dzień będzie stosunkowo ciepły i pogodny, ale jutro nad ranem nasunie się z północy chłodny front atmosferyczny. Napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Dziś do wieczora zachmurzenie będzie w Bydgoszczy umiarkowane, raczej bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie około 23 stopnie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego i takie zachmurzenie utrzyma się jutro w ciągu dnia. We wtorek mogą się zdarzyć słabe przelotne opady deszczu. Temperatura makymalna wyniesie około 21 stopni. Wiatr nadal słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.45, a zajdzie o 19.54. Dzień będzie trwał 14 godzin i 8 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor