Pogoda w Bydgoszczy 13 mar 2018 | Redaktor
Deszczowe przedwiośnie [POGODA 6.30]

Zanim nadejdzie ochłodzenie, ostatnie dni przedwiośnia przynoszą deszcze

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Zjawiska atmosferyczne przebiegają tak, jak przewidywaliśmy. Centrum przechodzącego nad Bałtykiem niżu znajduje się w tej chwili mniej więcej w połowie drogi między Gdańskiem  a szwedzką wyspą Gotlandią, położoną na południe od Sztokholmu.  Niż ten przesunie się nad Finlandię i następnie nad północną Rosję, a nad Polskę zacznie się nasuwać skraj skandynawskiego wyżu. Przyniesie on ochłodzenie, o którym mówią już wszystkie prognozy pogody (a które my po raz pierwszy zapowiadaliśmy 8 marca). 

Tymczasem dziś deszcz będzie w ciągu dnia coraz słabszy, być może zaniknie zupełnie. Temperatura wyniesie maksymalnie +10 stopni (w tej chwili jest +7). W nocy znów deszcz i spadek temperatury do 5 stopni, a jutro w ciągu dnia wciąż deszczowo i dalsze ochłodzenie aż do zera następnej nocy. W czwartek w ciągu dnia wróci jeszcze temperatura dodatnia. W weekend jednak, niewykluczony jest już mróz całodobowy. Na kolejne ocieplenie możemy poczekać dłużej, nie widać na razie w atmosferze szans na stabilną wiosnę.

Ciśnienie wynosiło dziś rano 743 mm słupka rtęci (991 hPa) i już rośnie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.08, zajdzie o 17.49. Dzień będzie trwał 11 godzin i 41 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor