Pogoda w Bydgoszczy 15 kwi 07:18 | Redaktor
Deszczowy czwartek [POGODA]

Sytuacja atmosferyczna w Europie jest dość ciekawa i nietypowa. Nad Ukrainą powstał niż. Uformował się on na froncie, który ułożony jest z północy na południe i rozdziela chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, sprowadzane po wschodniej stronie wyżu znad wysp Brytyjskich, od ciepłego powietrza z południa, napływającego w zachodniej części wyżu rosyjskiego.

Coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:56

Wreszcie prawdziwa wiosna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:09

Wspomniany niż ukraiński obróci masy powietrza (jak wielokrotnie pisaliśmy, wszystkie niże na półkuli północnej obracają się w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara) co spowoduje wejście nad Polskę od północy i wschodu frontu ciepłego. 

Front ten przyniesie jutro obfite opady deszczu i jednocześnie zakończy trwającą od kilku dni inwazję zimna z północy. Jutro jeszcze będzie bardzo zimno, będzie to najchłodniejszy dzień w tym cyklu, temperatura maksymalna nie przekroczy w Bydgoszczy 5 stopni. Wiatr będzie dość silny, północny. 

W następnych dniach wiatr będzie nieco słabnąć, a temperatura powoli wzrastać. Osłabną również opady deszczu, choć w piątek i sobotę mogą się jeszcze zdarzyć deszcze przelotne. Temperaturta maksymalan jutro wyniesie około 7 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.46, a zajdzie o 19.48. Dzień będzie trwał 14 godzin i 1 minutę.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor