Pogoda w Bydgoszczy 30 lip 2020 | Redaktor
Diana odeszła, nadchodzi Elen [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Jesteśmy w zasięgu zachodniej cyrkulacji atmosfery z wieloośrodkowym niżem Diana nad Skandynawią. Odchodzi od na wschód. Nad Europą zachodnią rozbudował się wyż Claws, który klinem skierowanym na wschód sięga aż po wschodnią Ukrainę i południową Rosję. Znad wysp Brytyjskich nadchodzi natomiast niż Elen.

Jest upał — musi być ostrzeżenie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 14:37

Kontynuacja [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:37

Napływa powietrze znad północnych akwenów morza Północnego, które dostaje się do nas przez Danię i północne Niemcy. Układ ten będzie się zmieniał w ten sposób, że wraz z odejściem wspomnianego niżu nad zatokę Ryską, wyż będzie przesuwał się na północ. Napływ powietrza zmieni się z zachodniego na północny, ale to od jutra. Dzisiaj jeszcze utrzyma się wspomniany napływ powietrza z zachodu na wschód.

Zachmurzenie będzie dziś umiarkowane, kłębiaste, raczej bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni. 

Najbliższej nocy zachmurzenie będzie wzrastać do połowy nocy, rano jednak powinno się przejściowo rozpogodzić. W ciągu dnia jutro zachmurzenie będzie wzrastać, a wiatr stopniowo zmieniać będzie kierunek na północno zachodni i północny. Temperatura bez większych zmian.

W dalszej perspektywie, w weekend, po przesunięciu się klina wyżowego na wschód od nas, rozpocznie się napływ cieplejszego powietrza od południa. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.03, a zajdzie o 20.45. Dzień będzie trwał 15 godzin i 41 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor