Pogoda w Bydgoszczy 27 lut 2019 | Redaktor
Do wiosny daleko, ale będzie ciepło  [POGODA]

W Europie zachodniej i środkowej od paru dni pogodę kształtował wyż FRAUKE,

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Uformował się on nad Skandynawią w ubiegły czwartek. Przesuwając się na południe miał w pewnym momencie swoje centrum niemal dokładnie nad Bydgoszczą. Ciśnienie wynosiło wtedy 786 mm słupka rtęci (1048 hPa). Nie jest to wartość niezwykła ani nienormalna, ale dość rzadka w naszym klimacie.  Stamtąd przesuwał się dalej i słabł. Przechodząc przez Czechy i Austrię wyż ten zmienił kierunek i zatrzymał się nad Niemcami. 

W najbliższej dobie czeka nas znaczny spadek ciśnienia, bo wyż ten zostanie wyparty nad Atlantyk, a my się znajdziemy pod wpływem głębokiego niżu Yannick, który w tej chwili zajmuje położenie u wybrzeży Norwegii, ale przesuwać się będzie na wschód, aż nad Rosję. 

Nie oznacza to jednak zasadniczej zmiany pogody.  Przeciwnie, będzie jeszcze cieplej. Znad Niemiec napłynie do nas fala ciepłego powietrza z temperaturą miejscami na zachodzie Polski dochodzącą do 14, 15 stopni, a w czwartek także na całym południu kraju, miejscami na Dolnym Śląsku dochodzącą do 16 stopni.

U nas najcieplej będzie dzisiaj, maksymalnie około 12 stopni, przy bezchmurnym niebie. Bezchmurnie jest także teraz, dzięki czemu od godziny drugiej w nocy mamy temperaturę ujemną, rano było w Bydgoszczy  -1,8 stopnia - tyle zarejestrowała o 6.00 stacja IMGW, raport METAR lotniska podawał -2 stopnie o 5.30.  Wiatr umiarkowany, ok 20 km/h, zachodni.

Jutro w Bydgoszczy spodziewać się można przejściowego zachmurzenia, z tego powodu może być nieco chłodniej, maksymalnie około 9 stopni. Temperaturę odczuwalną obniżać będzie dość silny wiatr północno zachodni, do 30 km/h, a w porywach wiać może nawet do 70 km/h. Noc jednak będzie  znów bezchmurna, przez co w czwartek rano ponownie spodziewać się możemy mrozu.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.41, a zajdzie o 17.22. Dzień będzie trwał 10 godzin i 41 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor