Pogoda w Bydgoszczy 14 sty 08:58 | Redaktor
Dynamiczny weekend [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Nasz region jest na skraju niżu z ośrodkiem wtórnym nad Bałtykiem. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Robi się ciekawie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 2 lut 08:15

Pogoda nadal będzie dynamicznie zmienna, z przewagą pochmurnej, z możliwymi  przejaśnieniami i krótkotrwałymi rozpogodzeniami. Powietrze jest wilgotne i należy liczyć się z przelotnymi opadami deszczu lub mżawki. Temperatura nie przekroczy 7 stopni i odczuwalny będzie dość silny wiatr z kierunków południowych.

Niż, o którym wspomnieliśmy na początku, będzie szybko ochodził na wschód. Po krótkotrwałym wzroście ciśnienia za ustępującym frontem chłodnym, już w godzinach popołudniowych od zachodu nasuwać się będzie zatoka niżowa układu, który aktualnie znajduje się na zachód od wysp Brytyjskich. Spodziewany jest szybki spadek ciśnienia oraz wzrost prędkości i porywistości wiatru do 60-80 km/h. Strefa zachmurzenia frontowego i opadów tego niżu szybko przemieszcza się na wschód, dlatego jutro spodziewać się możemy pogorszenia pogody i znów bardziej intensywnych opadów.

W poniedziałek i we wtorek kolejne układy niżowe przyniosą fale wilgotnego i coraz chłodniejszego powietrza polarnego morskiego. W drugiej połowie tygodnia możemy spodziewać się ochłodzenia i ujemnych temperatur nie tylko w nocy, lecz również w dzień.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.55, a zajdzie o 15.57. Dzień będzie trwał 8 godzin i 2 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor