Pogoda w Bydgoszczy 9 sie 2020 | Redaktor
Dziś maksimum temperatury? [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Dziś w Bydgoszczy temperatura może sięgnąć nawet 32 stopni. W następnych dniach nie będzie znacznie chłodniej, ale prawdopodobnie w ramach 30 stopni.

Deszcz znów przyjdzie nocą [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:33

Bez ochłodzenia? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 11 lip 06:54

Został już pobity rekord temperatury tego lata w Polsce. Wczoraj w Słubicach, w województwie lubuskim odnotowano 35 stopni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na dziś ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem. Alert drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody o rozmiarach katastrof a nawet zagrożenie życia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w czasie upałów pić dużo niegazowanej wody, nosić nakrycie głowy, lekką i przewiewną odzież, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu i stosować kremy z filtrem UV. Sugeruje, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby, a w ciągu dnia zamknąć i zasłonić okna. RCB podkreśla ponadto, że przy wysokich temperaturach nie powinno się pić alkoholu, który odwadnia organizm. Nie wolno ponadto pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Zalecane jest także unikanie wysiłku fizycznego.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie ma być małe lub umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu lub burze, które jednak nie obniżą temperatury. W czasie burz prognozowana suma opadów wyniesie od 15 do 20 mm.

W nocy pogodnie, lokalnie mogą się zdarzyć zanikające przelotne opady deszczu lub burze. Temperatura minimalna około 20 stopni.

W poniedziałek pogoda podobna do dzisiejszej, temperatura do 30 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.18, a zajdzie o 20.28. Dzień będzie trwał 15 godzin i 9 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor