Pogoda w Bydgoszczy 20 gru 2018 | Redaktor
Dzisiaj śnieg - jutro deszcz [POGODA]

Za oknem biało. Tak często bywa - przed odwilżą pada śnieg

Fiński niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:18

Nieco cieplej, ale z deszczem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:46

Nieuchronnie zbliża się do nas odwilż. W atmosferze nastąpiła już istotna przebudowa ciśnienia. Główne elementy dotychczasowego układu przesunęły się na wschód.  Poza naszą wschodnią granicę wyszła także wczorajsza zatoka niżowa i po jej zachodniej stronie rozpocznie się napływ ciepłych mas powietrza od południowego zachodu. Masy te prowadzone są jednak okrężną drogą znad Atlantyku.

Temperatura dziś będzie początkowo ujemna. Rano w Bydgoszczy odnotowano  -2 stopnie. W ciągu dnia wzrośnie ona do około zera, wieczorem jeszcze przejściowo spadnie, by następnie w nocy wzrosnąć, do około +2 stopni jutro i +7 następnej nocy. Ten wzrost temperatury potrwa jednak zaledwie kilka godzin, bo za frontem ciepłym podąża chłodny, który obniży temperaturę do około +4 stopni.

Dziś jeszcze będzie padał śnieg, jutro deszcz, który następnej nocy może być bardzo intensywny. Wiatr będzie słaby - południowy.

Święta zapowiadają się pochmurne, z temperaturą dodatnią w dzień i lekko ujemną nocami. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.59 a zajdzie o 15.32. Dzień będzie trwał 7 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor