Pogoda w Bydgoszczy 15 gru 07:07 | Redaktor
Fiona, czyli wyż na zachodzie [POGODA]

fot. AI

Znajdujemy się pod wpływem klina wyżu, którego centrum znajduje się w rejonie półwyspu iberyjskiego

Wciąż grzmi i pada [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:49

Deszcze? Padać będą jeszcze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 24 maj 06:22

Wyż ten według niemieckich meteorologów nazywa się Fiona. Tak naprawdę nazwy wyżów i nizów są sprzedawane (zajmuje się tym Vereins Berliner Wetterkarte e.V.), a co zabawniejsze, z powodu buntu feministek, którym nie podobało się niegdyś, że żeńskie imiona nadaje się niżom, a męskie wyżom, zasada ta co roku jest odwracana, rok żeńskich wyżów właśnie się kończy.

Ale wracając do spraw poważnych — po przejściu dziś przez Polskę frontu znajdziemy się w rozległym, ciepłym wycinku niżu; od zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze znad Atlantyku. Ciśnienie jeszcze rośnie, ale jutro zacznie spadać. Mrozu dzisiejszej nocy wbrew przewidywaniom nie było, temperatura spadła wczoraj wieczorem do zera i od tego czasu powoli rośnie, o szóstej rano bydgoskie lotnisko podawało +1 stopień. 

W Bydgoszczy przewidywane jest dziś zachmurzenie duże. Mogą wystąpić słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu oraz silne zamglenia. Temperatura maksymalna nie przekroczy dwóch stopni. 

Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, zachodni. Jego prędkość już dziś zacznie systematycznie wzrastać i w weekend wiatr może osiągać w porywach 60 km/h. Cały czas będzie pochmurno i mglisto, ale rosnąć będzie też temperatura, do nawet ośmiu stopni w niedzielę.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.55, a zajdzie o 15.30. Dzień będzie trwał 7 godzin i 35 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor