Pogoda w Bydgoszczy 1 cze 07:04 | Redaktor
Front chłodny nadchodzi z północy [POGODA]

fot. Pixabay

Ciśnienie spada, weszliśmy bowiem w zasięg płytkiej zatoki związanej z niżem, którego centrum znajduje się nad morzem Białym.

Jesień wciąż ciepła [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:42

Zmiana dynamiki [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 1 paź 06:44

Ten sam niż jest „właścicielem” frontu atmosferycznego, który zaczyna się w jego „oku”, a następnie układa się południkowo aż do Białorusi, nad którą „skręca” na zachód i wchodzi od północy nad Polskę. 

Jak pisze Ryszard Klejnowski z Wydziału Fizyki UW „wtargnięcie chłodu (...) nie będzie na szczęście zbyt długie. Nasuwa się skojarzenie z „opóźnioną” o dwa tygodnie Zimną Zośką. Jak wykazały badania, w stuletnim okresie 1881 - 1980 w 95% przypadków między 1 a 25 maja występowało wtargnięcie chłodu z północy, z największym prawdopodobieństwem między 10 a 17 maja. Tegoroczny przypadek wykracza więc nieco poza te zakresy, widzimy, że natura nie daje się wtłoczyć w mniej lub bardziej złożone schematy i teorie”.

Dziś w Bydgoszczy będzie jeszcze słonecznie, temperatura maksymalna wyniesie 22 stopnie, wiatr będzie umiarkowany lub dość silny i będzie skręcał z zachodniego na północny. Wieczorem i w nocy przewidywany jest wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna wyniesie około 10 stopni. 

Jutro więcej chmur, które jednak w ciągu dnia będą ropraszane wiatrem. Temperatura maksymalna nie przekroczy 18 stopni. Noc z piątku na sobotę będzie najchłodniejsza — około 5 stopni. Od soboty zacznie się stopniowy wzrost ciśnienia i temperatury, która w połowie przyszłego tygodnia osiągnąć może wreszcie nawet 27 stopni. 

Wciąż jednak jest bardzo sucho.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.27, a zajdzie o 21.04. Dzień będzie trwał 16 godzin i 37 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor