Pogoda w Bydgoszczy 17 lut 06:53 | Redaktor
Front i silny wiatr [POGODA]

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, weszliśmy w zasięg pogody bardzo dynamicznej. Od zachodu w kierunku wschodnim przeszedł front, przy stale obniżającym się ciśnieniu. Nadchodzi już następny, zokludowany.

Ni to zima, ni przedwiośnie… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:40

Wicher wieje [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 30 sty 06:47

Różnica ciśnień pomiędzy obszarami powoduje powstawanie coraz silniejszego wiatru południowego, skręcającego na zachodni. Za wczorajszym frontem, w tylnej części zatoki, zanotowano dziś rano na stacji meteorologicznej w Lesznie Wielkopolskim, po przejściu burzy prędkość wiatru 119 km/h.

Dzisiaj nadal będzie wietrznie i deszczowo, w porywach wiatr będzie miał od 70 do 100 km/h., a podczas burz nawet do 120 km/h, ponadto niewykluczone są szkwały, mogą one wystąpić zwłaszcza rano. Później mniejsze będzie prawdopododobieństwo burz, ale wystąpią przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej. Opady te występować będą  również w nocy. 

Temperatura będzie się stopniowo obniżać. O 4 rano było w Bydgoszczy aż 9 stopni, o 6–tej już tylko 7, do wieczora temperatura się obniży do około +4 stopni.

Wiatr nadal może łamać i wyrywać drzewa z korzeniami, uszkadzać linie energetyczne, a nawet zrywać dachy z budynków i przewracać niewielkie obiekty architektoniczne, a także samochody, zwłaszcza ciężarowe i dostawcze z dużymi skrzyniami ładunkowymi. Należy zachować odpowiedni środki ostrożności.

Jutro chwilowe uspokojenie, dostaniemy się pod wpływ przejściowego klina wyżowego. Powtórka z silnego wiatru czeka nas w nocy z piątku na sobotę. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.00, a zajdzie o 17.03. Dzień będzie trwał 10 godzin i 3 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor