Pogoda w Bydgoszczy 21 maj 08:21 | Redaktor
Front z zachodu [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Front przeszedł nad nami w nocy, w Bydgoszczy spadło około 6 mm deszczu.

Syndrom dnia wczorajszego [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:56

Teraz mamy do czynienia z pasmem frontu drugorzędnego. Jest on związany z tworzącym się nad północną Polską niewielkim wtórnym ośrodkiem niżowym. Niż ten po przejściu przez Mazury  uaktywni się nad Białorusią.

Rozpoczyna okres cyrkulacji zachodniej, czyli wędrówki niżów znad Atlantyku. Potrwa on co najmniej tydzień. Pomiędzy tymi niżami tworzyć się będą krótkotrwałe kliny wyżowe, rozdzielające kolejne porcje mas powietrza znad oceanu. Cyrkulacja ta przyniesie kolejne okresy opadów. Taki niewielki klin wyżowy pojawi się jutro w Polsce. W poniedziałek nadejdzie kolejny niż.

Dziś w Bydgoszczy będzie przede wszystkim wietrznie, choć najsilniejsze porywy mamy już prawdopodobnie za sobą, to jednak prędkość wiatru zachodniego w porywach osiągać może jeszcze około 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie około 17 stopni, będzie pochmurnie i bardzo prawdopodobne są dalsze przelotne deszcze. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.40, a zajdzie o 20.48. Dzień będzie trwał 16 godzin i 7 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor