Pogoda w Bydgoszczy 11 mar 2023 | Redaktor
Fronty i strefy [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Jeśli ktoś śledzi prognozy ogólnopolskie, to wie, że sytuacja pogodowa w Polsce jest obecnie bardzo zróżnicowana.

Gorący podmuch z południowego zachodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:38

Po bardzo chłodnej nocy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:22

Mamy w naszym kraju obecnie (do wczoraj) trzy strefy pogodowe, ułożone równoleżnikowo. My jesteśmy w pasie środkowym ze słabym do wczoraj wiatrem. W strefie północnej mieliśmy wiatr wschodni, w południowej — wiatr południowo zachodni i względnie wysokie temperatury. Niż z frontami odpowiedzialnymi za te strefy odsuwa się jednak na wschód. Dziś przejdzie zokludowany front chłodny, a za nim od zachodu rozbudowywać się będzie niewielki ruchomy wyż. 

Charakterystyczne będą porywy wiatru, dochodzące do 70 km/h. Mogą też wystąpować niewielkie opady mokego śniego. Łącznie stwarza to zagrożenie dla samochodów, zwłaszcza tych o niezbyt dobrych oponach i dużej powierzchni bocznej, może nastąpić poślizg boczny. Po przejściu frontu nastąpi szybki wzrost ciśnienia i zacznie znów napływać chłodne powietrze z północnego zachodu. Temperatura może spaść poniżej zera, szczególnie wieczorem i w nocy, kiedy spadek temperatury pogłębiany będzie na skutek wypromieniowania przy malejącym zachmurzeniu i osłabieniu wiatru. W dzień natomiast maksymalnie będzie +2 stopnie przy zachmurzeniu początkowo dużym, malejącym do umiarkowanego.

Silny wiatr jutro będzie kontynuowany, ale wieczorem zmieni kierunek na południowy, co zapowiadać będzie już spodziewane od poniedziałku ocieplenie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.11, a zajdzie o 17.44. Dzień będzie trwał 11 godzin i 33 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor