Pogoda w Bydgoszczy 30 lip 10:11 | ak
IMGW ostrzega! Uwaga na ulewy i silny wiatr

screen/meteo.imgw.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. W niektórych województwach możliwe są również burze. Spokojnie będzie tylko w północno - zachodniej części kraju.

Wciąż ciemno, szaro i ponuro [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:34

W poniedziałek zacznie wiać [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:52

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało, że na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego w sobotę (30 lipca) od godz. 14:00 do godz. 20:00 dnia następnego (31 lipca) prognozowane są intensywne opady deszczu. 

Suma opadów prognozowana dla okresu od godz.14:00 dnia 30 lipca do godz. 14:00 dnia 31 lipca wyniesie od 50 do 90 mm, natomiast 31 lipca od godz.14:00 do godz. 20:00 od 15 do 25 mm.

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk oszacowano na 80 procent. Stopień zagrożenia: drugi (pomarańczowy). Oznacza on, że „przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

Ulewy i silny wiatr spodziewane są nie tylko w Bydgoszczy i okolicach. Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa  rozesłano na terenie całego kraju. Centrum ostrzega też przed możliwymi przerwami w dostawie prądu.

 

źródło: OSB, IMGW-PIB METEO POLSKA

ak Autor