Pogoda w Bydgoszczy 12 sty 19:45 | kd
IMGW ostrzega: W nocy czekają nas burze śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował w mediach społecznościowych, że w nocy z wtorku na środę oraz w środę możliwe są burze śnieżne.

Deszcze niespokojne [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:15

Przekropnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:32

Za oknem mamy w ostatnich dniach pogodę typowo zimową. Opady śniegu towarzyszą nma niemal każdej doby. Opaday się nawet nasilają. Chłodne powietrze, które zacznie napływać nad Polskę w drugiej połowie tygodnia pochodzić będzie znad północnej Rosji.

Z tego powodu Instytut Netorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie:

Wszystko przez adwekcję zimnego i niestabilnego powietrza z północy nad stosunkowo ciepły zbiornik wodny oraz obecność ośrodka niżowego. Burze przyniosą przelotne opady śniegu lub śniegu z deszczem oraz porywisty wiatr. Na Pomorzu jest możliwy przyrost porywy śnieżnej o około 5 cm, lokalnie do 10 cm

- napisano w komunikacie IMGW.

W znacznej części kraju możliwe będą również oblodzenia. Alert pierwszego stopnia objął całe terytorium województw: łódzkiego, opolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz pomorskiego. Z wyłączeniem południowej części województwa dotyczy on również Dolnego Śląska, a także wschodnich powiatów Warmii i Mazur.

 

Żr. IMGW

 

kd Autor