Pogoda w Bydgoszczy 21 wrz 06:46 | Redaktor
Jesień nie złota [POGODA]

fot. Pixabay

Znajdujemy się pomiędzy wyżem znad zachodniej Europy a niżem znad Ukrainy. Taki układ powoduje, że z północy nadal napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego.

Zgodnie bowiem z prawami fizyki niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Obrót wyżu następuje zaś w kierunku zgodnym z zegarem.

W Bydgoszczy będzie dziś zachmurzenie umiarkowane lub duże, popołudniu prawdopodobne rozpogodzenia. Mogą się zdarzyć, choć z niewielkim prawdopodobieństwem, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 15 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni lub północny.

W nocy będzie raczej pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie około 6 stopni.

Jutro przewidywany jest podobny typ pogody, z tendencją do wzrostu zachmurzenia w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Dalsza perpektywa nie jest niestety optymistyczna. Pogodę jaką lubimy, czyli ciepłą, złotą jesień zapewniłby wyż znad Ukrainy i Rosji. Na to się jednak nie zanosi, bo znad mórz Czarnego i Kaspijskiego powędruje wkrótce na północ pogłębiający się niż. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.32, a zajdzie o 18.48. Dzień będzie trwał 12 godzin i 15 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor