Pogoda w Bydgoszczy 1 lut 2019 | Redaktor
Jutro będzie cieplej [POGODA]

Niż, który nadchodzi z zachodu, ściągnie do nas masę ciepłego powietrza znad morza Śródziemnego

Jeszcze jeden ciepły i pogodny dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:25

Ciepło, ciepło, coraz cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:22

Czeka nas kolejny ciepły epizod, powietrze z południa jest znacznie cieplejsze od tego, które docierało do nas znad Atlantyku.

Znad Czech i Słowacji wchodzić będzie nad Polskę front ciepły związany ze wspomnianym niżem.  Nie przyniesie on raczej w naszym regionie opadów, słaby deszcz pojawi się nad dzielnicami centralnymi, nieco silniejszy nad Mazurami i Suwalszczyzną.

W miarę zbliżania się niżu, nastąpi ożywienie w atmosferze, już dziś wzrośnie prędkość wiatru, a jutro u nas się uspokoi, za to na południu wiać bedzie silniej, w górach spodziewany jest halny. Po przejściu frontu wyraźnie ociepli się, w sobotę możliwe jest u nas 6 - 7 stopni, a w niedzielę na południowym wschodzie Polski ma być nawet nawet 10 - 12 stopni, ale u nas zacznie się już ochładzać. 

Dziś natomiast w Bydgoszczy będzie w ciągu dnia zachmurzenie małe lub umiarkowane, ale  okresami może wzrosnąć do  dużego. Temperatura maksymalna wyniesie około +1 stopień. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, 10-25 km/h, południowo-wschodni. Ciśnienie będzie spadać.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.33, a zajdzie o 16.31. Dzień będzie trwał 8 godzin i 58 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor