Pogoda w Bydgoszczy 7 lip 06:17 | Redaktor
Końcówka krótkiej fali upałów [POGODA]

Zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Wielkiej Brytanii, rozciąga się od morza Norweskiego przez Europę środkową po morze Śródziemne. Związany z nią jest pofalowany front atmosferyczny. Będziemy w zasięgu tego niżu. Z południa będzie napływało gorące powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Przedzimowe słoty [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:03

Marznące opady – IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 15:42

Wczoraj temperatrura maksymalna w Bydgoszczy odnotowana przez stację IMGW wyniosła 29,6 stopnia. Dziś może być nawet o 2 stopnie więcej. 

Zachmurzenie ma być początkowo małe lub umiarkowane. W ciągu dnia przewidywany jest wzrost zachmurzenia. Popołudniu możliwe deszcze i burze, przy czym należy pamiętać o tym co pisaliśmy o występowaniu letnich opadów, a co czyni je niemal niemożliwymi do przewidzenia. Dopiero gdy komórka opadów powstaje, można przewidywać w którym kierunku pójdzie, a więc dopiero na dwie, trzy godziny przed zajwiskiem jest możliwe jego precyzyjne przewidywanie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowo-wschodni, popołudniu lub wieczorem zmieni kierunek na północno zachodni i przyniesie chłodniejsze, orzeźwiające powietrze. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 100 km/h.

W nocy miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, temperatura minimalna wyniesie około 19 stopni.

Czwartek będzie chłodniejszy, zachmurzenie ma być umiarkowane lub duże z przelotnymi opadami deszczu, mogą też wystąpić burze. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopnie. Przez najbliższych kilka dni pozostaniemy w strefie tego frontu, ale po jego chłodniejszej stronie. Front zostanie bowiem niejako zakleszczony pomiędzy dwoma wyżami. Pogoda będzie więc chłodniejsza, wietrzna i przekropna. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.31, a zajdzie o 21.14. Dzień będzie trwał 16 godzin i 42 minuty.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor