Pogoda w Bydgoszczy 8 maj 2018 | Redaktor
Koniec wyżu [POGODA]

Ciśnienie spada. Południe kraju już obejmują burze. U nas piękna pogoda jeszcze się dziś powinna utrzymać.

Front już przeszedł [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:20

Front chłodny nadchodzi z północy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:04

Wyż, który przyniósł nam piąty już dzień wspaniałej pogody, odsunął się nad północny Bałtyk. Południe Polski jest pod wpływem zatoki niżowej znad morza Czarnego i tam już wydane zostały ostrzeżenia meteorologiczne, o możliwych gwałtownych burzach. W Bydgoszczy  jeszcze dziś będzie spokojnie i pogodnie. Noc była już cieplejsza - na lotnisku odnotowano  9 stopni. Cieplejszy będzie też dzień - dziś maksymalnie do 25 stopni. Ale właśnie ocieplenie, plus spadek ciśnienia, sprzyja konwekcji, czyli unoszeniu się powietrza. Dodatkowo w powietrzu przynoszonym przez niż czarnomorski jest więcej wilgoci, więc unosząc się, para wodna, trafia na chłodniejsze warstwy atmosfery na większych wysokościach i będzie się skraplać. To spowoduje tworzenie się chmur i opadów deszczu. Zjawiska te będziemy obserwować być może już jutro, a prawie na pewno od czwartku. Tego typu opady, nazywane konwekcyjnymi, są niezwykle trudne do prognozowania, bo może się zdarzyć ulewa w jakimś miejscu, a dosłownie 100 - 200 metrów metrów dalej będzie zupełnie sucho.

Te zjawiska czekają nas w następnych dniach, tymczasem dziś, pogoda podobna do wczorajszej, o kilka stopni cieplej, wiatr zmieni kierunek na wschodni i będzie coraz silniejszy.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.02, zajdzie o 20.29. Dzień będzie trwał 15 godzin i 27 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor