Pogoda w Bydgoszczy 24 paź 07:34 | Redaktor
L jak Lucy [POGODA]

Potężny cyklon, który utworzył się na Atlantyku między wyspami Brytyjskimi a Islandią, niemieccy meteorolodzy nazwali „Lucy”, więc pozwoliliśmy sobie użyć w tytule skojarzenia z wojenną powieścią – reportażem Juliusza Meissnera .

Chłodny front przyjdzie po południu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:52

Trochę przejaśnień, w nocy mróz [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:31

Będziemy początkowo na skraju wspomnianego niżu znad Atlantyku, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Potem od południowego zachodu rozbuduje się słaby klin wyżowy. Za frontem napłynie powietrze polarne morskie.

Zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami rano i popołudniu. Padać już nie powinno. Temperatura maksymalna wyniesie około 15 stopni. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich, wieczorem skręcający na południowy. 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna wyniesie około 8 stopni nad ranem.

Jutro zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Będzie nieco cieplej. Temperatura maksymalna wyniesie około 17 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

Niż „Lucy”, pogłębiając się i ewoluując, przemieszczać się będzie ku półwyspowi Skandynawskiemu. Pod koniec tygodnia obszar Polski znajdzie się w jego zasięgu.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.32, a zajdzie o 17.31. Dzień będzie trwał 9 godzin i 58 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor