Pogoda w Bydgoszczy 10 sie 2020 | Redaktor
Lato nie ustępuje [POGODA]

fot. Jacek Kargól

W Bydgoszczy było wczoraj spokojnie, ale niedaleko szalały burze.

Trochę zimy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:13

Kwiecień plecień… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:56

Silny podmuch wiatru zerwał drewniany dach z budynku inwentarskiego we wsi Rostoki koło Sępólna Krajeńskiego. W różnych miejscach naszego województwa w niedzielne popołudnie strażacy interweniowali w związku ze szkodami wyrządzonymi przez silny wiatr, który między innymi łamał konary drzew.

Dziś utrzyma się ten sam typ pogody. Zachmurzenie będzie początkowo małe, popołudniu i wieczorem wzrastające. Podobnie jak wczoraj istnieje możliwość powstawania lokalnych burz, które mogą być gwałtowne. Temperatura maksymalna będzie dziś nieznacznie niższa od wczorajszej (w Bydgoszczy było 31,5 stopnia) i wyniesie około 29 stopni. 

Jak już kilkakrotnie pisaliśmy, letnia pogoda z wysokimi temperaturami utrzyma się jeszcze przez dłuższy czas, na razie nie widać tendencji w atmosferze, które by miały prowadzić do jej zmiany. Natomiast od wtorku tendencja do powstawania burz powinna się zmniejszyć — będzie nadal gorąco, ale nie parno, więc upał będzie nieco łatwiejszy do zniesienia. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.21, a zajdzie o 20.24. Dzień będzie trwał 15 godzin i 2 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor