Pogoda w Bydgoszczy 11 sie 2020 | Redaktor
Lato wszędzie [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Znajdujemy się w obszarze wysokiego ciśnienia, rozciągającym się od Skandynawii po morze Śródziemne.

A ten front idzie z Zachodu na Wschód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:31

Nadal gorąco i niestabilnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:19

Kończą się najbardziej dokuczliwe upały, ale nie kończy się lato. Z północy na południe Polski, w jej wschodniej połowie, przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, związany z niżem znad północnej Rosji. Napływa z północy nieco chłodniejsze powietrze, pochodzenia polarnego morskiego. 

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie małe lub umiarkowane, raczej bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie około 26 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno-wschodni i północny. 

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, temperatura minimalna około 15 stopni. Kolejne noce będą prawdopobnie stopniowo coraz chłodniejsze. 

W środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, temperatura maksymalna wyniesie około 25 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W dającym się przewidzieć czasie zmiana typu pogody nie jest spodziewana. Długoterminowy, 10 dniowy model cyfrowy GFS, w całym okresie obliczeniowym przewiduje takie właśnie, ciepłe, ale nie upalne, suche lato. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.23, a zajdzie o 20.22. Dzień będzie trwał 14 godzin i 58 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor