Pogoda w Bydgoszczy 12 mar 2019 | Redaktor
Między Dragi i Franzem [POGODA]

Kilka dni temu zapowiadaliśmy, że w czasie cyrkulacji zachodniej, zmienność pogody wynika stąd, że dostajemy się pod wpływ kolejnych wędrujących z zachodu niży, z których każdy, co do zasady, prowadzi front ciepły i chłodny, a pomiędzy tymi niżami, trafiają się rozdzielające je kliny wyżowe.

Początek ochłodzenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:53

Najcieplejszy dzień cyklu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:46

Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia dzisiaj, kiedy Polska po przejściu wyżu Dragi, a przed nadejściem Franza, dostaje się pod krótkotrwały wpływ wyżu znad Alp. Niemcy, którzy w Deutsche Wetterdienst zabawiają się nadawaniem układom barycznym imion, wyż ten nazwali Gabi. Oczywiście "Dragi" i "Franz" też od nich pochodzą.

Dzisiaj będzie zatem pogodnie, noc była bezchmurna i mroźna. Temperatura nad ranem odnotowana na stacji IMGW w Bydgoszczy wynosiła -1,5 stopnia, a lotnisko w raporcie METAR podawało z godziny 4.30 temperaturę -3 stopnie. W ciągu dnia początkowo pogodnie, następnie przewidywany jest wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, ale bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie około +4 stopnie. Wiatr będzie dzisiaj umiarkowany, około 20 km/h, zachodni, po południu słabnący. Wieczorem się rozpogodzi, a w nocy powtórnie się zachmurzy, wiatr zmieni kierunek na południowy i zacznie ponownie przybierać na sile. W nocy też nastąpi dość szybki spadek ciśnienia (które dziś do południa będzie rosło), temperatura minimalna w nocy wyniesie około zera.

Jutro zachmurzenie będzie zmienne, od rana będzie padał deszcz lub deszcz ze śniegiem, prędkość wiatru wyniesie około 30 km/h, w porywach do 60 km/h (i ponownie będzie skręcał na zachodni). Około południa deszcz ustanie i spodziewane są rozpogodzenia. Temperatura maksymalna jutro wyniesie około 7 stopni. W czwartek przez cały dzień będzie padać i wiać będzie jeszcze silniejszy wiatr. Temperatura maksymalna około +6 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.11, a zajdzie o 17.46. Dzień będzie trwał 11 godzin i 35 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor