Pogoda w Bydgoszczy 5 lut 2019 | Redaktor
Mniej niż zero [POGODA]

Ochłodzenie, które nastąpiło dzisiejszej nocy, nie ma charakteru trwałego, jest elementem oscylacji temperatury wokół punktu zerowego

Jesień idzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:18

Pochmurno i jesiennie, ale dosyć ciepło [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 27 paź 07:57

Rano termomentr satacji IMGW w Bydgoszczy pokazał -2,7 stopnia. Ma to związek z rozpogodzeniem, bo z kolei raport METAR bydgoskiego lotniska donosi dziś o 5.30 o bezchmurnym niebie. 

Dzisiaj będzie w Bydgoszczy początkowo pogodnie, w ciągu dnia wzrost zachmurzenia do całkowitego po południu. Jednocześnie wzrastać będzie temperatura, która po południu wróci do zera i w czasie pochmurnej tym razem nocy nadal będzie wzrastać, do około +1 stopnia jutro rano.  Bez opadów, lub z bardzo słabym deszczem lub śniegiem.

Zawdzięczamy to zachmurzenie i ocieplenie zokludowanemu frontowi, prowadzonemu przez niż Rainer, który nad Bałtykiem przemieszcza się na wschód. Nad południową Polską mamy tymczasem odchodzący na wschód wyż Chloe. Nazwy te nadali tym układom oczywiście Niemcy z Deutsche Wetterdienst.

Od połowy tygodnia temperatura zacznie wzrastać - wielki niż, którego meteorolodzy z DWD nazwać jeszcze nie zdążyli, a którego centrum znajduje się aktualnie w środku trójkąta, którego wierzchołki stanowią wyspy: Irlandia, Islandia i południowy cypel Grenlandii, przyniesie nam w przyszły weekend kolejny ciepły epizod, być może podobny do poprzedniego. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.29, a zajdzie o 16.35. Dzień będzie trwał 9 godzin i 6 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor