Pogoda w Bydgoszczy 24 gru 2018 | Redaktor
Mokre święta [POGODA]

Jeśli coś pewnego można powiedzieć o świątecznej pogodzie, to to, że będzie ona zmienną

Chłodny front przyjdzie po południu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 04:52

Trochę przejaśnień, w nocy mróz [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:31

W zasięgu strefowej cyrkulacji atmosfery (czyli niżów wędrujących znad oceanu na wschód), znalazła się  Europa zachodnia, basen Morza Śródziemnego i Europa środkowa aż po Białoruś i Ukrainę. Po odwilży uległ zmianie kierunek napływu powietrza. Obecnie napływa ono z północnego zachodu, wcześniej - z południa. To obecnie napływające powietrze jest nieco chłodniejsze. Temperatury w okolicach zera utrzymają się jeszcze przez około dobę, potem przez kilka następnych dni będziemy mieli niewielką temperaturę dodatnią, od 3 do 5 stopni.

Ta zmiana kierunku napływu ma charakter stały i utrzyma się przez okres świąteczny. Niż, który  przez północną Skandynawię przechodzić będzie nad zachodnią Rosję, przyniesie front ciepły z opadami deszczu. W pierwsze święto front ten wchodzić będzie do nas znad Niemiec. Taka wilgotna atmosfera z opadami deszczu lub mżawki utrzyma się do końca Świąt.

Dziś są szanse na rozpogodzenia i troche słońca, moze też dzieci zobaczą pierwsze gwiazdy wieczorem. W pierwsze i drugie święto zachmurzenie całkowite jest niemal pewne. 

Cały czas wiać będzie dość silny wiatr północno zachodni, skręcajacy na zachodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 8.01 a zajdzie o 15.34. Dzień będzie trwał 7 godzin i 33 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor