Pogoda w Bydgoszczy 30 cze 2021 | Redaktor
Na froncie jak na froncie [POGODA]

Jeszcze wczoraj rano wyglądało na to, że czeka nas właśnie dziś potężna ulewa. Front, który przejdzie, będzie rzeczywiście prowadził spore opady, które przesuwać się będą od Śląska na północ. Mogą jedynie zahaczyć Bydgoszcz swoim wschodnim skrzydłem, a może się też zdarzyć, że nawet do nas nie sięgną…

Recydywa zimy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:29

Zimno i pada [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 20 kwi 06:43

Tymczasem na południu Niemiec utrzymują się silne opady deszczu i wichury. Budynek Opery Państwowej w Stuttgarcie został zalany przez deszcz po zerwaniu przez gwałtowne podmuchy wiatru części miedzianego dachu.

Sytuacja jest trudna do precyzyjnego przewidzenia, bo niż przemieszczać się będzie nad zachodnią częścią kraju z południa na północ, tam też znajdować się będzie linia zbieżności, czyli spotkanie mas powietrza napływających z różnych kierunków, a także chłodny front atmosferyczny, posuwający się od południowego zachodu w głąb kraju. Gorąca masa zwrotnikowa, która napłynęła wczoraj i dziś w nocy, zostanie wypierana przez chłodniejsze powietrze polarne morskie, napływające za frontem.

Zachmurzenie początkowo będzie umiarkowane, wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu oraz burze, gdzieniegdzie z gradem, o ile do nas dotrą, to zaczną się od około południa.  Temperatura maksymalna wyniesie przed południem około 27 stopni, a za frontem spadnie o około 5 stopni. Wiatr początkowo będzie wschodni i południowo-wschodni, skręcający na  zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W czwartek padać już nie powinno, wiatr będzie zachodni, temperatura masymalna około 24 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.25, a zajdzie o 21.17. Dzień będzie trwał 16 godzin i 52 minuty.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor