Pogoda w Bydgoszczy 27 maj 06:34 | Redaktor
Nie dość, że chłodno, to jeszcze wieje [POGODA]

fot. Jacek Kargól

IMGW wydał ostrzeżenie: „prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Miejscami burze”.

Wiosna dziś przychodzi oficjalnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:30

Wzmożenie wiosny [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 19 mar 08:07

Wiatr zawsze wynika z różnicy ciśnień, a dokładniej mówiąc z tak zwanego gradientu ciśnienia, czyli od tego jak „stromy” jest układ między niżem a wyżem. Tym razem centrum wyżu znajduje się u wybrzeży Walii i Iralndii, a centrum niżu — nad północnym Bałtykiem. Pamiętać przy tym należy, że wiatry nie wieją wprost od centrum wyżu do centrum niżu, bo niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara, wyż zaś — odwrotnie. Pod koniec dnia nad północne krańce Polski dotrze powietrze pochodzenia arktycznego.

W Bydgoszczy będzie dziś zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i możliwymi lokalnymi burzami. Największe prawdopodobieństwo opadów i burz wystąpi późnym popołudniem i wieczorem. Około południa możliwe przejaśnienia. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz — do 15 mm. Temperatura maksymalna wyniesie około 17 stopni. 

Jutro będzie już znacznie chłodniej. Wiatr nieco osłabnie, ale wciąż będzie umiarkowany i porywisty, zachmurzenie będzie nadal duże z tendencją do przelotnych deszczy. Temperatura maksymalna wyniesie zaledwie 13 stopni. Podobnie będzie w niedzielę. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.31, a zajdzie o 20.58. Dzień będzie trwał 16 godzin i 26 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor